Czerwiec 19, 2013 | No Comments »Posted in USA
San Diego

San Diego

San Diego – miasto w USA w stanie Kalifornia położone nad Pacyfikiem. Znane z licznych plaż i łagodnego klimatu. Siedziba hrabstwa o tej samej nazwie. Drugie co do wielkości miasto w stanie Kalifornia i ósme w USA. W rankingu najbogatszych miast w USA stworzonym przez magazyn Forbes San Diego zdobyło piąte miejsce.

Główne gałęzie gospodarki San Diego to przemysł obronny, elektroniczny i turystyka. W połowie pierwszej dekady XXI wieku, według rankingu amerykańskiego instytutu The Milken Institute, miasto stało się czołowym ośrodkiem rozwoju biotechnologii[3]. Swoje siedziby albo centra badawcze ma tutaj wiele największych firm biotechnologicznych (m.in. Neurocrine Biosciences, Nventa Biopharmaceuticals, BD Biosciences, Biogen Idec, Integrated DNA Technologies, Merck, Pfizer, Élan, Genzyme, Cytovance, Celgene, Vertex). Znajdują się tu także znane instytuty badawcze: The Scripps Research Institute, Salk Institute for Biological Studies, Burnham Institute oraz Uniwersytet Kalifornijski w San Diego.

San Diego to również ośrodek przemysłu lotniczego, rakietowego i elektronicznego. Dobrze rozwinięty jest tu przemysł stoczniowy, metalowy, spożywczy, poligraficzny i odzieżowy. Znajdują się tu wielkie zakłady odsalania wody morskiej. San Diego jest też ważnym węzłem drogowym i posiada międzynarodowy port lotniczy San Diego International Airport.

Dane pobrane z Wikipedii, czytaj więcej o mieście San Diego

Jaka panuje teraz pogoda w San Diego

Click for San Diego International-Lindbergh, California Forecast

USA/San Diego –

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Los Angeles
Konsul Generalny: Joanna Kozińska – Frybes Stany Zjednoczone (USA),
Los Angeles, 12400 Wilshire Bulevard Suite 555,
CALIFORNIA 90025-1055
Tel.: +01 310 442 8500
Tel. dyżurny: +01 310 699 8092
consulplla@consulplla.org
http://www.losangeleskg.polemb.net

[Źródło]

Leave a Reply