Czerwiec 14, 2013 | No Comments »Posted in Szwajcaria
Genewa

Genewa

Genewa (niem. Genf, fr. Gèneve, wł. Ginevra, romansz Genevra) – miasto w Szwajcarii, drugie pod względem liczby mieszkańców.

Położona jest w południowo-zachodniej części kraju, nad Jeziorem Genewskim i rzeką Rodan. Miasto jest stolicą francuskojęzycznego kantonu Genewa. Obszar miejski Genewy obejmuje również część Francji i liczy około 890 tysięcy mieszkańców.

W Genewie mieszczą się siedziby wielu organizacji międzynarodowych, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych (siedziba europejska), Światowa Organizacja Zdrowia, Międzynarodowa Organizacja Pracy, Światowa Organizacja Handlu, Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca czy CERN. Odbywa się tu jedna z największych i najważniejszych wystaw motoryzacyjnych – Salon International de l’Auto.

Jest to jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast europejskich – ponad połowa mieszkańców posiada zagraniczny paszport (wliczając osoby z więcej niż jednym obywatelstwem). Znajduje się tu założony w 1559 r. uniwersytet, międzynarodowy port lotniczy oraz siedziby licznych firm i banków.

Dane pobrane z Wikipedii, czytaj więcej o mieście Genewa

Jaka panuje teraz pogoda w Genewie

Click for Geneva, Switzerland Forecast

Szwajcaria/Genewa –

Stałe Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej Polskiej przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie

Ambasador, Stały Przedstawiciel: Remigiusz A. Henczel

Szwajcaria, Genewa, l’Ancienne Route 15, 1218

Tel.: +41 22 710 97 97 Tel.: +41 22 710 97 98 Faks: +41 22 7109799

genewa.onz.sekretariat@msz.gov.pl

www.genewa.polemb.net

[Źródło]

Leave a Reply